Dzisiaj jest 21 Maja 2022, Sobota, imieniny obchodzą:

Hala sportowa bez barier we Wrocławiu

Dodano: 20 stycznia 2022

We Wrocławiu powstanie hala sportowa. Obiekt będzie nowoczesny, wielofunkcyjny, oraz dostępny dla osób niepełnosprawnych. Jego budowa ma zostać zakończona w pierwszym kwartale 2023 roku.

 

Plan inwestycji jest już gotowy. Hala sportowa stanie w dzielnicy Kłokoczyce. Jej przestrzeń zostanie zagospodarowana na potrzeby sal treningowych, siłowni i strefy fitness. Obiekt będzie też służyć lekkoatletom z Dolnego Śląska. Do ich dyspozycji oddane zostaną m.in. czterotorowa bieżnia, oraz skocznie w dal, wzwyż i do skoku o tyczce.

Trybuny w hali sportowej pomieszczą 2000 widzów. Ich konstrukcja pozwoli wygodnie obserwować rozgrywane na boisku wydarzenia sportowe. Cały obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Niepełnosprawni będą mogli korzystać z wielu udogodnień, m.in. podjazdu przed wejściem głównym do budynku.

Prace budowlane mają zostać zakończone w pierwszym kwartale 2023 roku. Koszt inwestycji to blisko 55 mln zł. Zadanie jest realizowane przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, Gminę Wrocław,  Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Lekkiej Atletyki Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz 1 Klub Sportowy Ślęza Wrocław.

Czytaj również