Dzisiaj jest 25 Czerwca 2024, Wtorek, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

Poradnia w Rypinie ma nową siedzibę

25 czerwca 2024
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rypinie (województwo kujawsko-pomorskie) zmieniła siedzibę. Placówka została przeniesiona do budynku przy ulicy Mławskiej. Obiekt jest nowoczesny i dostępny dla osób niepełnosprawnych. Niepełnosprawni mogą korzystać z windy.

Nowoczesne przedszkole w Dobrej

25 czerwca 2024
W Dobrej (województwo zachodniopomorskie) powstanie nowe przedszkole. Placówka ma być nowoczesna, wielofunkcyjna i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Prace budowlane mają zostać zakończone w 2028 roku.

Niemcz będzie bardziej bezpieczny

25 czerwca 2024
W Niemczu (województwo kujawsko-pomorskie) powstanie posterunek policji. Obiekt ma być nowoczesny, ekonomiczny i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Prace budowlane mają zostać zakończone najpóźniej w przyszłym roku.

REKLAMA | ANS – Uczelnia bez barier

25 czerwca 2024
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Akademia Nauk Stosowanych im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

KRUS w Słupcy bardziej dostępny

20 czerwca 2024
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Słupcy (województwo wielkopolskie) zmieni siedzibę. Placówka zostanie przeniesiona do budynku, który powstanie przy ulicy Wojska Polskiego. Obiekt ma być nowoczesny i dostępny dla wszystkich.

Mniej barier w starostwie w Olsztynie

20 czerwca 2024
Urząd Gminy Skarżysko-Kościelne (powiat skarżyski) stał się bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych. W budynku zamontowano windę. Przeprowadzono też szkolenie dla pracowników magistratu z zakresu jej obsługi. Koszt inwestycji to 335 tys. zł.

Całodobowa opieka w Cedyni

20 czerwca 2024
Zakończyła się budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Cedyni. Placówka przyjmie osoby niepełnosprawne wymagające stałej opieki i rehabilitacji. Obiekt powstał dzięki dofinansowaniu z Funduszu Solidarnościowego.