Dzisiaj jest 5 Grudnia 2021, Niedziela, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

Rewolucja w leczeniu raka piersi

02 grudnia 2021
Najnowsze możliwości terapeutyczne odmieniają życie pacjentek z HER2+ zaawansowanym rakiem piersi. Wyniki badań zaprezentowane podczas tegorocznej konferencji Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej ESMO 2021, a następnie rekomendacje wypracowane przez międzynarodowy panel ekspertów podczas listopadowej konferencji Advanced Breast Cancer w Lizbonie potwierdzają jedno: perspektywy leczenia pacjentek z zaawansowanym rakiem piersi są coraz lepsze. Czy jest to kolejny etap w ewolucji terapii tego nowotworu, czy już rewolucja?

Hala sportowa bez barier w Wągrowcu

02 grudnia 2021
Przy Zespole Szkół nr 1 w Wągrowcu powstaje hala sportowa. Obiekt będzie nowoczesny, wielofunkcyjny, oraz dostępny dla osób niepełnosprawnych. Jego budowa ma zostać zakończona w 2022 roku.

Edukacja muzealna bez barier

02 grudnia 2021
Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze organizuje lekcje pilotażowe dla osób niesłyszących, niedowidzących i niewidomych. Ich uczestnicy mogą zapoznać się z ofertą placówki oraz skorzystać z wielu udogodnień.

Ogród Społeczności Parkowej bez barier

02 grudnia 2021
Przy alei Harcerskiej w Katowicach powstaje Ogród Społeczności Parkowej. To nowe miejsce rekreacyjne na mapie miasta, w którym zasadzone zostaną różne gatunki roślin. Cały obiekt będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych.

REKLAMA | PWSZ – Uczelnia bez barier

02 grudnia 2021
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Radio Puls Med FM: Dla juniora i seniora!

02 grudnia 2021
Jak przebiegają procesy leczenia pacjentów z nieuleczalnymi chorobami? Jakie właściwości odżywcze i zdrowotne mają warzywa i owoce? Gdzie szukać pomocy i wsparcia w czasie pandemii COVID-19? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w podcastach Radia Puls Med FM.

Ortopeda czy neurochirurg?

30 listopada 2021
Ostry ból kręgosłupa może pojawić się niespodziewanie, może być też efektem urazów czy nieprawidłowości nasilających się z wiekiem lub upływem czasu. Bez względu na przyczynę – warto, aby zdiagnozował go specjalista i wdrożył odpowiednie leczenie.