Dzisiaj jest 28 Września 2023, Czwartek, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

Mniej barier w szpitalu w Pleszewie

28 września 2023
Szpital w Pleszewie (województwo wielkopolskie) stał się bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych. W budynku zamontowano nowe windy osobowe. Inwestycja uzyskała dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Kolorowy plac zabaw w Bukownie

28 września 2023
Ma być kolorowy, bezpieczny i dostępny dla wszystkich. Najmłodsi mieszkańcy Bukowna (województwo małopolskie) będą mogli wkrótce bawić się i wypoczywać na wielofunkcyjnym placu zabaw. Prace budowlane mają zostać zakończone w przyszłym roku.

Autobus bez barier w ZPS w Oleśnicy

28 września 2023
Podopieczni Zespołu Placówek Specjalnych w Oleśnicy podróżują nowym autobusem. Samorząd kupił Iveco z udogodnieniami dla osób o ograniczonej mobilności. Zakup pojazdu dofinansował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

REKLAMA | ANS – Uczelnia bez barier

28 września 2023
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Akademia Nauk Stosowanych im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Nowa siedziba Polskiej Opery Narodowej

26 września 2023
Polska Opera Narodowa w Warszawie zmieni siedzibę. Placówka zostanie przeniesiona do budynku, który powstanie na terenie Łazienek Królewskich. Obiekt ma być nowoczesny, ekonomiczny i dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Nowoczesna remiza w Bobinie Wielkim

26 września 2023
W Bobinie Wielkim (powiat makowski) otwarto nową remizę Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażnica jest nowoczesna, ekonomiczna i dostępna dla osób niepełnosprawnych. Zadanie uzyskało dofinansowanie ze środków z budżetu państwa.

Przedszkole bez barier we Włochach

26 września 2023
W dzielnicy Włochy, w Warszawie (województwo mazowieckie) powstanie nowe przedszkole. Placówka, która będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych przyjmie dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Koszt inwestycji to blisko 2,5 mln zł.