Dzisiaj jest 3 Października 2022, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

Świetlica w Działoszy bez barier

29 września 2022
Świetlica wiejska w Działoszy (powiat oleśnicki) stała się bardziej dostępna dla seniorów oraz osób niepełnosprawnych. Budynek został ocieplony i pomalowany w ciepłych kolorach. Inwestycja była finansowana ze środków własnych.

DPS w Doruchowie ma nowego busa

29 września 2022
Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Doruchowie podróżują nowym mikrobusem. Samorząd kupił Renault, które posiada wiele udogodnień dla osób o ograniczonej mobilności. Zakup pojazdu dofinansował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Szkoła w Tłokach bardziej dostępna

29 września 2022
Szkoła Podstawowa w Tłokach (województwo wielkopolskie) odzyska dawny blask. W rozbudowanym budynku powstaną nowe sale lekcyjne i zaplecze kuchenne. Po remoncie obiekt stanie się nowoczesny i dostępny dla wszystkich.

REKLAMA | ANS – Uczelnia bez barier

29 września 2022
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Akademia Nauk Stosowanych im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Radio Puls Med FM: Dla juniora i seniora!

29 września 2022
Jak przebiegają procesy leczenia pacjentów z nieuleczalnymi chorobami? Jakie właściwości odżywcze i zdrowotne mają warzywa i owoce? Gdzie szukać pomocy i wsparcia w czasie pandemii COVID-19? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w podcastach Radia Puls Med FM.

Nowy ŚDS w Siedlnicy

27 września 2022
W Siedlnicy (województwo lubuskie) powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy. Placówka będzie specjalizowała się w świadczeniu usług terapeutycznych i rehabilitacyjnych. Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków z budżetu państwa.

Posterunek bez barier w Wąsoszu

27 września 2022
W Wąsoszu (województwo dolnośląskie) powstanie posterunek policji. Obiekt będzie nowoczesny i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jego budowa ma zostać zakończona najpóźniej w 2023 roku.