Dzisiaj jest 9 Lutego 2023, Czwartek, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

Mniej barier w bibliotece w Łańcucie

09 lutego 2023
Miejska Biblioteka Publiczna w Łańcucie (województwo podkarpackie) odzyskała dawny blask. Placówka, po remoncie stała się nowoczesna i dostępna dla wszystkich. Inwestycja uzyskała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Magistrat w Kaczorach bez barier

09 lutego 2023
Urząd Miasta i Gminy w Kaczorach (województwo wielkopolskie) stanie się bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych. Interesanci będą mogli korzystać z windy osobowej. Prace budowlane mają zostać zakończone w kwietniu br.

Remiza w Ispini bardziej dostępna

09 lutego 2023
Zakończyła się budowa nowej remizy strażackiej w Ispini (powiat bocheński). Obiekt jest nowoczesny, ekonomiczny i dostępny dla osób niepełnosprawnych. Koszt inwestycji to ponad 1 milion złotych.

REKLAMA | ANS – Uczelnia bez barier

09 lutego 2023
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Akademia Nauk Stosowanych im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Radio Puls Med FM: Dla juniora i seniora!

09 lutego 2023
Jak przebiegają procesy leczenia pacjentów z nieuleczalnymi chorobami? Jakie właściwości odżywcze i zdrowotne mają warzywa i owoce? Gdzie szukać pomocy i wsparcia w czasie pandemii COVID-19? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w podcastach Radia Puls Med FM.

Świetlica w Kupiatyczach bez barier

07 lutego 2023
Świetlica wiejska w Kupiatyczach (powiat przemyski) odzyska dawny blask. W budynku odnowione zostaną wszystkie instalacje, łazienka z toaletą oraz sala z zapleczem kuchennym. Obiekt będzie nowoczesny i bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Mniej barier w OPS w Dobczycach

07 lutego 2023
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobczycach (województwo małopolskie) ma nową siedzibę. Placówka została przeniesiona do nowej lokalizacji przy ulicy Jagiellońskiej. Obiekt jest nowoczesny i dostępny dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajduje się winda.