Dzisiaj jest 30 Maja 2023, Wtorek, imieniny obchodzą:

DCOPiH we Wrocławiu bez barier

Dodano: 30 marca 2023

Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu zmieni lokalizację. Placówka zostanie przeniesiona do budynku w dzielnicy Złotniki. Obiekt ma być nowoczesny i dostępny dla osób niepełnosprawnych. Koszt inwestycji to ponad 1 mld zł.

 

Nowa siedziba centrum została zaprojektowana zgodnie z obowiązującymi standardami w zakresie dostępności. Osoby z niepełnosprawnością ruchową i ich opiekunowie będą mogli korzystać z wielu udogodnień. Pacjenci szybko i bezpiecznie dotrą do rejestracji, poradni i gabinetów lekarskich. W budynku powstaną też łazienki i toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Prace budowlane mają zostać zakończone najwcześniej w 2027 roku.

Wrocław – to miasto położone w województwie dolnośląskim. W rankingu opublikowanym przez Globalization and World Cities Research Network został sklasyfikowany w IX kategorii (Gamma) aglomeracji miejskich o znaczeniu globalnym. Jest to drugi najlepszy wynik w Polsce (za Warszawą). Od roku 2019 jest Miastem Literatury UNESCO.

Czytaj również