Dzisiaj jest 31 Października 2020, Sobota, imieniny obchodzą:

WiadomościRSS

Znamy listopadową listę refundacyjną

30 października 2020
Resort zdrowia opublikował projekt listopadowej listy refundacyjnej, nie znalazły się na nim jednak długo oczekiwane terapie dla chorych z rakiem płuca. Pacjenci postanowili zatem wziąć sprawy w swoje ręce, mobilizują do składania podpisów pod petycją oraz zgłaszania oficjalnych uwag do projektu listy.

Wygodniejsze parkowanie we Wrocławiu

30 października 2020
We Wrocławiu uruchomiony został system zajętości miejsc parkingowych dla pojazdów osób niepełnosprawnych oraz autokarów turystycznych. Czujniki zamontowane w strefach A i B, pomogą wskazać wolne miejsca parkingowe.

Lista nieobecnych: Odeszli w roku 2020

30 października 2020
Pierwszy i drugi listopada to dni szczególne dla wszystkich Polaków. W dniu Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny, zapominając na chwilę o troskach dnia codziennego odwiedzamy groby naszych bliskich, znajomych i przyjaciół. Zapalając na ich mogiłach znicze, wspominamy najpiękniejsze chwile spędzone w ich towarzystwie. Redakcja portalu Niewidzialni-leszno.pl, podobnie jak w poprzednich latach przypomina sylwetki tych, których nie ma już wśród nas, ale nadal są obecni w naszej pamięci...

REKLAMA | PWSZ – Uczelnia bez barier

30 października 2020
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Profilaktyka chorób zakaźnych

29 października 2020
Mimo trudnej sytuacji finansowej samorządów, profilaktyka chorób zakaźnych powinna być ostatnią aktywnością, z której rezygnują jednostki samorządu terytorialnego. W dobie pandemii COVID-19, polscy i światowi eksperci rekomendują, aby chronić m.in. osoby dorosłe przed bakteriami i wirusami, będącymi przyczyną chorób układu oddechowego, mogącymi nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje zdrowotne.

Polacy otwierają się na psychoterapię

29 października 2020
Psychoterapia to nie wstyd – uważają Polacy. Takie optymistyczne wnioski płyną z badania internetowego przeprowadzonego przez Wellbee, platformę ułatwiającą dostęp do psychoterapii online.

Mniej barier w Zachodniopomorskim

29 października 2020
Podróżni mogą już korzystać z wygodnych peronów na zachodniopomorskich stacjach i przystankach m.in. w Choszcznie i Szczecinie Zdunowie. To efekt inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na trasie z Poznania do Szczecina. Projekt za ponad 4 mld zł realizowany przy współfinansowaniu z programu unijnego CEF „Łącząc Europę”.