Dzisiaj jest 17 Kwietnia 2021, Sobota, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

Migrena to nie zwyczajny ból głowy

15 kwietnia 2021
Na temat migreny, wszystkim doskonale znanej ze słyszenia, krąży bardzo wiele mitów. Wśród najczęściej powtarzanych nieprawdziwych stwierdzeń są choćby te, że migrena to zwyczajny ból głowy, który można zwalczyć zwykłą tabletką przeciwbólową, że na tę „przypadłość” nie powinno przepisywać się zwolnień lekarskich, a jej stwierdzenie przez lekarza bazuje jedynie na subiektywnej ocenie samego pacjenta.

Urząd Gminy w Gdowie już dostępny!

15 kwietnia 2021
Urząd Gminy w Gdowie stał się bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych. Niepełnosprawni interesanci mogą korzystać z zewnętrznej windy, dostosowanej do ich potrzeb. Inwestycja została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Lepsze podróże do Jelcza Laskowic

15 kwietnia 2021
Rewitalizacja linii kolejowej na odcinku Jelcz Miłoszyce – Wrocław Sołtysowice pozwoli na przywrócenie, po ponad 20 latach, przewozów pasażerskich. To inwestycja szczególnie ważna dla poprawy komunikacji i zwiększenia roli kolei w aglomeracji wrocławskiej. Prace prowadzone są etapami na odcinkach: Wrocław Swojczyce – Jelcz Laskowice oraz Wrocław Swojczyce – Wrocław Sołtysowice.

REKLAMA | PWSZ – Uczelnia bez barier

15 kwietnia 2021
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Radio Puls Med FM: Dla juniora i seniora!

15 kwietnia 2021
Jak przebiegają procesy leczenia pacjentów z nieuleczalnymi chorobami? Jakie właściwości odżywcze i zdrowotne mają warzywa i owoce? Gdzie szukać pomocy i wsparcia w czasie pandemii COVID-19? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w podcastach Radia Puls Med FM.

Rehabilitacja stawu ramiennego

13 kwietnia 2021
Staw ramienny to największy staw kończyny górnej, który łączy kość ramienną z obręczą barkową. Jako staw kulisty umożliwia bardzo szeroki zakres ruchu we wszystkich płaszczyznach. Jego uszkodzenia mogą z jednej strony generować ból i ograniczać ruchomość w stawie, a z drugiej wywoływać niestabilność. Jaki jest skuteczny sposób na te dolegliwości?

Nowy lokal dla stołecznego OPS

13 kwietnia 2021
Miasto Stołeczne Warszawa udostępni Ośrodkowi Pomocy Społecznej na Żoliborzu dodatkowy lokal, którego wnętrza zostaną zaadaptowane na potrzeby wydziałów realizujących programy pomocy socjalnej. Dzięki nowym pomieszczeniom biurowym z zapleczem sanitarnym, poprawi się jakość obsługi interesantów. Obiekt będzie nowoczesny i dostępny dla osób niepełnosprawnych.