Dzisiaj jest 19 Września 2021, Niedziela, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

Wycena świadczeń opieki zdrowotnej

16 września 2021
System wyceny świadczeń był nieefektywny, pomimo na ogół prawidłowej realizacji zadań przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji i Narodowy Fundusz Zdrowia. Niejednolity sposób prowadzenia rachunku kosztów w podmiotach leczniczych znacząco utrudniał Agencji uzyskanie danych niezbędnych do opracowania taryf. Przekładało się to na długotrwały proces wyceny świadczeń, a co za tym idzie – na niski stopień (33 proc.) realizacji planów taryfikacji. NIK zwraca również uwagę, że taryfą objęto niespełna 17 proc. świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia (ujęcie wartościowe).

Namiastka domu i lepsza przyszłość

16 września 2021
W Szczecinie powstanie centrum opiekuńczo-mieszkalne. Placówka, której budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku przyjmie osoby niepełnosprawne wymagające stałej opieki i rehabilitacji. Inwestycja uzyskała dofinansowanie z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Łódzkie stacje bardziej dostępne

16 września 2021
W ramach modernizacji linii nr 131 na odcinku Rusiec Łódzki – Zduńska Wola Karsznice (woj. łódzkie) powstają nowe kładki nad torami na stacjach Chociw Łaski i Kozuby. Pasażerowie wygodniej wsiądą do pociągów z odnowionych peronów. Wykonawca prowadzi roboty na torach i przy sieci trakcyjnej. Dzięki temu towary sprawniej pojadą ze Śląska do trójmiejskich portów. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. o wartości ponad 580 mln zł realizowana jest z udziałem środków unijnych POIiŚ.

REKLAMA | PWSZ – Uczelnia bez barier

16 września 2021
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Radio Puls Med FM: Dla juniora i seniora!

16 września 2021
Jak przebiegają procesy leczenia pacjentów z nieuleczalnymi chorobami? Jakie właściwości odżywcze i zdrowotne mają warzywa i owoce? Gdzie szukać pomocy i wsparcia w czasie pandemii COVID-19? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w podcastach Radia Puls Med FM.

NIK o ochronie pracowników szpitali

14 września 2021
Zdecydowana większość kontrolowanych przez NIK szpitali nie była w pełni przygotowana do identyfikacji i minimalizowania ryzyka wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń. W efekcie, nieprawidłowości w reagowaniu na zranienia wystąpiły w 1/3 z nich. Kontrolerzy Izby stwierdzili także, że w większości placówek wydatki na bezpieczne igły, nożyczki, czy skalpele nie były systematycznie zwiększane, a raporty dotyczące zranień ostrymi narzędziami sporządzano nierzetelnie.

Sudety dostępne dla wszystkich

14 września 2021
Ruszyła kolejna odsłona projektu „#KrokDalej z Merrell”. W ramach przedsięwzięcia, działająca na Dolnym Śląsku Fundacja Ładne Historie przygotuje i udostępni osobom niepełnosprawnym mapy sudeckich szlaków, zawierające informacje ułatwiające organizowanie wycieczek w tym regionie. Mapy będą dostępne bezpłatnie w Internecie.