Dzisiaj jest 31 Października 2020, Sobota, imieniny obchodzą:

Trasa z Lublina do Dęblina bez barier

Dodano: 10 września 2020

Od 30 sierpnia pasażerowie pociągów na trasie z Lublina do Dęblina korzystają ze wszystkich przebudowanych stacji i przystanków. Czas podróży z Lublina do Dęblina skrócił się o ok. 7 min, a z Lublina do Warszawy o ok. 20 min. Pociągi na 70 km odcinku jadą po dwóch nowych torach z nową siecią trakcyjną i urządzeniami sterowania. Inwestycję za ponad 3 mld zł realizują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach projektu z POiIŚ.

 

Między Lublinem a Dęblinem na ponad 70-kilometrowym odcinku linii, obok przejeżdżających pierwszym nowym torem pociągów, przygotowywany jest do jazdy drugi tor. Pasażerowie korzystają także z usytuowanych obok niego peronów na 15 stacjach i przystankach. Na peronach są wiaty, ławki oraz oznakowanie i gabloty z informacją pasażerską. Dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania dogodne dojście zapewniają pochylnie i przejścia podziemne w Dęblinie, Puławach, Nałęczowie, Motyczu, oraz Lublinie Zachodnim.

Na stacji Lublin pasażerowie korzystają z nowego peronu nr 3 i jednej krawędzi peronu nr 2. Budowana jest druga krawędź peronu nr 2 oraz nowy wyższy peron nr 1. Postępuje przebudowa ostatniego odcinka przejścia podziemnego między peronem nr 2 a dworcem. Gotowe są 2 szyby windowe na peronach nr 2 i 3. Po zakończeniu prac stacja Lublin Główny będzie w pełni dostępna dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Czytaj również