Dzisiaj jest 30 Maja 2023, Wtorek, imieniny obchodzą:

WiadomościRSS

Świetlica w Przybenicach bez barier

30 maja 2023
Świetlica wiejska w Przybenicach (powiat kazimierski) odzyska dawny blask. W budynku znajdzie się miejsce na nową kuchnię, łazienkę i sanitariaty. Powstanie też nowa sala o powierzchni blisko 60 metrów kwadratowych. Po remoncie, obiekt stanie się bardziej nowoczesny i dostępny dla wszystkich.

ZSP w Kątach bardziej dostępny

30 maja 2023
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kątach (województwo mazowieckie) zostanie rozbudowany. W nowej części dydaktycznej powstaną m.in. nowe sale lekcyjne, szatnie i sanitariaty. Obiekt ma być nowoczesny, funkcjonalny i dostępny dla wszystkich. Koszt inwestycji to 10 mln 700 tys. zł. Zadanie uzyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Muzeum Dzieci Polskich bez barier

30 maja 2023
W Łodzi powstanie Muzeum Dzieci Polskich. W placówce można będzie zapoznać się z losami i historiami najmłodszych ofiar II wojny światowej. Obiekt ma być nowoczesny i dostępny dla osób niepełnosprawnych.

REKLAMA | ANS – Uczelnia bez barier

30 maja 2023
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Akademia Nauk Stosowanych im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Pływalnia bez barier w Odolanowie

25 maja 2023
W Odolanowie (województwo wielkopolskie) powstanie kryta pływalnia. Obiekt ma być nowoczesny, wielofunkcyjny i dostępny dla osób niepełnosprawnych. Zadanie uzyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Szpital w Złotoryi bez barier

25 maja 2023
Szpital Powiatowy w Złotoryi (powiat złotoryjski) stanie się bardziej dostępny dla pacjentów. Placówka otrzymała dofinansowanie na remont oddziału wewnętrznego i neurologicznego. Odnowione zostaną sale i łazienki.

Mniej barier w OREW w Jarosławiu

25 maja 2023
Niepubliczna Szkoła Przysposabiająca do Pracy oraz Filia Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego im. Krystyny Rajtar w Jarosławiu (województwo podkarpackie) staną się bardziej dostępne dla osób niepełnosprawnych. W placówce przebudowane zostanie wejście główne do budynku. Zadanie uzyskało dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.