Dzisiaj jest 25 Kwietnia 2024, Czwartek, imieniny obchodzą:

WiadomościRSS

Ratownicy z Sosnowca w nowej siedzibie

23 kwietnia 2024
Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma nową siedzibę. Dyspozytornia i baza transportowa zostały przeniesione do budynku przy ul. Janowskiego. Obiekt jest ekonomiczny i dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Klub seniora bez barier w Chełmie

23 kwietnia 2024
W Chełmie otwarto Klub Seniora. Placówka specjalizuje się w aktywizowaniu osób starszych. W zajęciach mogą uczestniczyć mieszkańcy nieaktywni zawodowo, którzy skończyli 60 lat.

Odnowią świetlicę wiejską w Grodzisku

23 kwietnia 2024
Świetlica wiejska w Grodzisku (powiat siedlecki) odzyska dawny blask. W budynku odnowiona zostanie sala i zaplecze kuchenne. Planowany jest też remont łazienki i toalety. Po remoncie, obiekt stanie się bardziej funkcjonalny, estetyczny i dostępny dla wszystkich.

REKLAMA | ANS – Uczelnia bez barier

23 kwietnia 2024
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Akademia Nauk Stosowanych im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Ekopracownia w szkole we Wschowie

18 kwietnia 2024
Nauka ekologii w praktyce. W I Zespole Szkół we Wschowie (województwo lubuskie) otwarto ekopracownię w której uczniowie mogą przeprowadzać doświadczenia przy wykorzystaniu interaktywnych pomocy dydaktycznych.

Magistrat w Łęczycy bez barier

18 kwietnia 2024
Urząd Miejski w Łęczycy stanie się bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych. W budynku zamontowana zostanie winda. Koszt inwestycji to 524 tys. zł. Zadanie uzyskało dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nowoczesność w SP Nr 3 w Żorach

18 kwietnia 2024
Szkoła Podstawowa Nr 3 w Żorach (województwo śląskie) rozpoczęła nowy rozdział w swojej działalności. W budynku odnowiono elewację oraz wymieniono okna i drzwi. Uczniowie będą uczyć się w lepszych, komfortowych warunkach.