Dzisiaj jest 2 Grudnia 2022, Piątek, imieniny obchodzą:

WiadomościRSS

Świetlica w Sadku bardziej dostępna

01 grudnia 2022
Świetlica wiejska w Sadku (powiat szydłowiecki) stała się bardziej dostępna dla seniorów oraz osób niepełnosprawnych. W budynku odnowiono sufit, ściany i podłogi. Zadanie zostało zrealizowane ze środków z funduszu sołeckiego.

Opieka i rehabilitacja w Kamieniu

01 grudnia 2022
W Kamieniu (województwo podkarpackie) powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Placówka przyjmie osoby niepełnosprawne wymagające stałej opieki i rehabilitacji. Koordynatorem projektu jest miejski samorząd.

OSP w Wilkowie bez barier

01 grudnia 2022
W Wilkowie (powiat kętrzyński) powstanie nowa remiza strażacka. Obiekt będzie nowoczesny, ekonomiczny i dostępny dla osób niepełnosprawnych. Zadanie zostanie zrealizowane dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

REKLAMA | ANS – Uczelnia bez barier

01 grudnia 2022
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Akademia Nauk Stosowanych im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Radio Puls Med FM: Dla juniora i seniora!

01 grudnia 2022
Jak przebiegają procesy leczenia pacjentów z nieuleczalnymi chorobami? Jakie właściwości odżywcze i zdrowotne mają warzywa i owoce? Gdzie szukać pomocy i wsparcia w czasie pandemii COVID-19? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w podcastach Radia Puls Med FM.

Magistrat w Nisku bardziej dostępny

29 listopada 2022
Urząd Gminy i Miasta w Nisku (województwo podkarpackie) stanie się bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych. W budynku zamontowana zostanie winda osobowa z szybem zewnętrznym panoramicznym. Prace budowlane mają zostać zakończone najpóźniej w 2024 roku.

Przedszkole bez barier w Nysie

29 listopada 2022
W Nysie (województwo opolskie) powstanie nowe przedszkole. Placówka, która będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych przyjmie dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Inwestycja zostanie zrealizowana ze środków miejskich.