Dzisiaj jest 28 Października 2021, Czwartek, imieniny obchodzą:

WiadomościRSS

Dwa miliony dawców szpiku w Polsce

28 października 2021
W kwietniu 2016 roku w Centralnym Rejestrze Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej zarejestrowano milionowego dawcę szpiku, a dziś, pięć lat później, świętujemy już 2 miliony zarejestrowanych w Polsce potencjalnych dawców szpiku. To ogromny sukces Ośrodków Dawców Szpiku, które są istotnym elementem polskiej – i światowej – transplantologii. Czy liczba ta jest wystarczająca, by każdy pacjent znalazł zgodnego dawcę?

Nowa placówka bez barier w Rypinie

28 października 2021
Ruszyła budowa nowej siedziby dla Zespołu Szkół nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego w Rypinie. Placówka będzie nowoczesna i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zadanie uzyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Przystanek Nikielkowo bez barier

28 października 2021
Nowy przystanek Nikielkowo w województwie warmińsko-mazurskim zwiększy dostęp do kolei na linii Olsztyn – Korsze. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na prace w ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025. Celem programu jest przeciwdziałanie wykluczeniu komunikacyjnemu. Na Warmii i Mazurach będzie lepszy dostęp do kolei w sześciu lokalizacjach.

REKLAMA | PWSZ – Uczelnia bez barier

28 października 2021
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Radio Puls Med FM: Dla juniora i seniora!

28 października 2021
Jak przebiegają procesy leczenia pacjentów z nieuleczalnymi chorobami? Jakie właściwości odżywcze i zdrowotne mają warzywa i owoce? Gdzie szukać pomocy i wsparcia w czasie pandemii COVID-19? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w podcastach Radia Puls Med FM.

Pandemia i aktywność fizyczna

26 października 2021
Prawie 10 proc. dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 18 lat nie ćwiczyło ani jednego dnia w tygodniu. Co najmniej cztery razy w tygodniu miało z nią do czynienia 41 proc. badanych, o blisko 10 proc. mniej niż wcześniej – wynika z ustaleń pracowni IBRiS.

DPS w Łętowni bardziej dostępny

26 października 2021
Ruszyła rozbudowa Domu Pomocy Społecznej w Łętowni. Do dyspozycji podopiecznych placówki oddane zostaną nowe pracownie terapeutyczne. Zadanie uzyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.