Dzisiaj jest 21 Maja 2022, Sobota, imieniny obchodzą:

Przedszkole bez barier w Oblęgorku

Dodano: 25 stycznia 2022

W Oblęgorku, w gminie Strawczyn powstanie nowe przedszkole. Placówka, która będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych przyjmie 100 dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład.

 

Koncepcja zakłada wybudowanie dwukondygnacyjnego budynku o powierzchni ponad 1300 metrów kwadratowych. Część obiektu ma być zaadaptowana na potrzeby żłobka. W placówce planowanych jest pięć oddziałów dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Do dyspozycji najmłodszych mieszkańców Oblęgorka oddany zostanie nowoczesny, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych kompleks edukacyjny. Maluchy będą mogły korzystać z wielofunkcyjnych sal dydaktycznych, szatni, łazienki i toalety. Przed budynkiem ma powstać bezpieczny plac zabaw.

Przedszkole przyjmie 100 dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Zajęcia w nowej placówce będzie prowadzić doświadczona kadra pedagogiczna. Gmina Strawczyn na realizację inwestycji otrzymała dofinansowanie w wysokości 7 mln 650 tys. zł.

Czytaj również