Dzisiaj jest 28 Października 2021, Czwartek, imieniny obchodzą:

Odszedł Tomasz Knapik

Dodano: 07 września 2021

Jego charakterystyczny głos towarzyszył nam każdego dnia. Był narratorem wielu programów telewizyjnych, czytał filmy i reklamy, podpowiadał mieszkańcom Warszawy na jakim przystanku wkrótce zatrzyma się tramwaj lub autobus. Od dekady nagrywał jingle i spoty dla radia Niewidzialni FM, a od kilku miesięcy uczestniczył również w tworzeniu, naszej drugiej stacji – Puls Med FM. Skromny, życzliwy, empatyczny… Po prostu niepowtarzalny. W poniedziałek, 6 września odszedł Tomasz Knapik… Miał 77 lat.

 

Tomasz Knapik od samego początku firmował swoim głosem wszystkie projekty realizowane przez Fundację Kreatywni Niewidzialni. Nagrywał jingle i promosy dla radia Niewidzialni FM oraz Puls Med FM, użyczał głosu do spotów promujących portale informacyjne Grupy Niewidzialni, wystąpił również w filmie edukacyjnym „Osoba niepełnosprawna w transporcie miejskim”, wyprodukowanym przez nas w roku 2011 we współpracy z Tramwajami Warszawskimi i Miejskimi Zakładami Autobusowymi. Skromny, życzliwy, empatyczny… Zawsze chętny do współpracy. Właściciel niepowtarzalnego głosu, który towarzyszył nam w wielu miejscach, każdego dnia.

Tomasz Knapik urodził się 16 września 1943 roku w Warszawie. Ukończył studia na Politechnice Warszawskiej, gdzie uzyskał stopień doktora. Specjalizował się w elektrotechnice samochodowej. Wykładał na Wydziale Transportu PW. Pracę w mediach rozpoczął jeszcze przed maturą w radiowej Rozgłośni Harcerskiej. Współpracował z Polskim Radiem i Telewizją Polską. Czytał filmy emitowane w TVP oraz klasyki kina akcji i produkcje klasy B czy C, wydawane w latach 90. na kasetach wideo.

W latach 2000-2021 czytał filmy fabularne, paradokumenty, oraz popularne programy telewizyjne, m.in.: Uwaga! Pirat, Strażacy i Stop drogówka. Od dekady nagrywał jingle i spoty dla radia Niewidzialni FM, a od kilku miesięcy uczestniczył również w tworzeniu stacji radiowej Puls Med FM. W 2008 roku nagrał komunikaty informacji pasażerskiej dla Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie. Jego głos podpowiada osobom podróżującym środkami komunikacji miejskiej w stolicy na jakim przystanku wkrótce zatrzyma się tramwaj lub autobus.

Bartosz Szpurek

Czytaj również