Dzisiaj jest 30 Maja 2023, Wtorek, imieniny obchodzą:

Lespin produkuje już 60 lat

Dodano: 18 kwietnia 2013

Prowadzenie przynoszącego zyski biznesu wymaga podejmowania przemyślanych decyzji oraz przygotowania niezawodnego biznesplanu. W oparciu o te i inne zasady zarządzania – nieprzerwanie od ponad 60 lat działa firma Lespin.

 

Filozofia prosperowania przedsiębiorstwa jest prosta. Profesjonalna obsługa klienta, produkcja wyrobów najwyższej jakości, rzetelność i troska o dobre samopoczucie pracownika z niepełnosprawnością. 

Firma rozpoczęła działalność w ramach poznańskiego oddziału Spółdzielni Ochrony Mienia, w lipcu 1950 r. W styczniu 1951 r. została przekształcona w Spółdzielnię Pracy Dozór Mienia. Teren jej działalności obejmował: powiat leszczyński, kościański, gostyński, rawicki i wolsztyński. 

Na początku zakład świadczył usługi tylko w zakresie ochrony mienia. Później oferta usług została poszerzona o prowadzenie miejskiego lodowiska oraz działalność rozrywkową.

Na przełomie lat 60. i 70. firma wzbogaciła swoją ofertę o usługi czystościowe, plastyczne i fotograficzne oraz zmieniła nazwę na Spółdzielnię Inwalidów Ochrony Mienia i Usług Różnych.

Koniec lat 80. związany ze zmianą ustroju politycznego w Polsce otworzył przed Lespinem nowe możliwości rozwoju i udoskonalania dotychczasowych usług. Na terenie przedsiębiorstwa uruchomiono zakład produkcji bielizny dla dorosłych.

W roku 1997 firma została przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, posiadającą po dzień dzisiejszy status zakładu pracy chronionej. Prezesem zarządu spółki jest Sebastian Nowak. Obecnie Lespin zatrudnia 600 osób, w tym 480 z niepełnosprawnością. Wśród nich m.in. technologów, projektanta mody, specjalistów od produkcji odzieży i pracowników administracyjnych. 

Asortyment usług obejmuje produkcję odzieży, opasek rehabilitacyjnych dla koncernu Otto Bock oraz ochronę osób, dozór mienia i usługi sprzątania wnętrz.    

Czytaj również