Dzisiaj jest 25 Stycznia 2022, Wtorek, imieniny obchodzą:

Edukacja muzealna bez barier

Dodano: 02 grudnia 2021

Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze organizuje lekcje pilotażowe dla osób niesłyszących, niedowidzących i niewidomych. Ich uczestnicy mogą zapoznać się z ofertą placówki oraz skorzystać z wielu udogodnień.

 

Lekcje pilotażowe organizowane są w ramach projektu „Edukacja muzealna osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu”. Zajęcia odbywają się w obiekcie, który niedawno został wyremontowany i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Osoby niewidome mogą skorzystać z wielu udogodnień, m.in. audiodeskrypcji oraz materiałów tyflograficznych. Zadanie jest realizowane we współpracy z Fundacją Szansa dla Niewidomych.

Muzeum Ziemi Lubuskiej powstało w 1908 roku. W jego zbiorach znajduje się ponad 17 tysięcy obiektów. Zbiory Działu Sztuki Współczesnej reprezentują wszystkie klasyczne dyscypliny plastyki. Zespół obejmuje prace z zakresu malarstwa, grafiki, rysunku, rzeźby, plakatu, tkaniny, ceramiki i fotografii. W Dziale Historycznym można zobaczyć: pocztówki, pieczęcie, afisze wyborcze, sztandary, mapy i plany. Zbiory Działu Sztuki Dawnej to ponad 2200 muzealiów z zakresu rzeźby, malarstwa, grafiki oraz rzemiosła. W Dziele Winiarskim prezentowane są narzędzia i naczynia używane do produkcji wina, naczynia kamionkowe i cynowe, a także szkło artystyczne i użytkowe.

Czytaj również