Dzisiaj jest 30 Maja 2023, Wtorek, imieniny obchodzą:

Biblioteka Zapachów w Owińskach

Dodano: 20 marca 2023

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Owińskach (województwo wielkopolskie) otwarto Aromatorium – Bibliotekę Zapachów. Podopieczni placówki mogą tutaj poznawać świat za pomocą węchu.

 

W Aromatorium można poczuć ponad 6000 różnorodnych aromatów. Są aromaty naturalne, na przykład suszone zioła, syntetyczne – od olejków eterycznych do perfum, a także spożywcze... i zwierząt. Biblioteka Zapachów ma pomagać w poznawaniu świata dzięki węchowi. Dlatego będzie organizować zajęcia o zapachach, z aromaterapii oraz rewalidacyjne. To miejsce unikatowe w skali Polski i Europy.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Owińskach zapewnia kompleksową opiekę osobom niewidomym i słabowidzącym, od wieku szkolnego do czasu zdobycia zawodu. Prowadzi szkołę podstawową, liceum, szkołę branżową I stopnia, szkołę przysposabiającą do pracy, a także bibliotekę i internat. Przy ośrodku działa Muzeum Tyflologiczne oraz pierwszy w Polsce i w Europie Park Orientacji Przestrzennej.

Czytaj również